Brangiausi kvepalų ingridientai

1. Oud – skystas auksas
Agarmedis yra brangiausia mediena pasaulyje. Agarmedis,oud,aoud oudh,alavijo mediena,erelis,kalambako mediena,gaharas.
Oudas gaunamas iš tam tikrų laurų medžių, kurie turi būti užkrėsti Phialophora parasitica. Gindamiesi nuo parazito,užkrėsti augalai išskiria apsauginį aliejų,kuris palaipsniui sukietėja. Rinkėjai nupjauna užkrėstus medienos gabalus ir parduoda oudą kaip medžio,miltelių ar aliejaus gabalėlius.
Dėl mažo prieinamumo ir sunkumų gaunant agaro medieną produktas yra brangesnis už auksą.Tauriausia odė kainuoja net 250 tūkst eurų už kilogramą.

2. Jasminas
Jasmine ir jos sintetiniai atitikmenys naudojami daugiau kaip 80% moterų kvepalų kompozicijų!Bet tai nereiškia, kad jazminų aliejus yra pigus.
1 mililitro absoliuto gamybai apie 8 tūkst. gėlių, todėl jo kaina yra tokia didelė.Kvepalų gamintojai moka 80 USD už 3,5 mililitro galutinės jazminų esencijos.Palyginimui – tiek pat levandų aliejaus kiekis kainuoja kiek daugiau nei dolerį.Jasmino absoliutas iš Grasse laikomas vertingiausiu.Kilogramas vertas maždaug 70 000 eurų.

3. Iris (vilkdalgis, šakniastiebis, rainelės šaknis)
Rainelės ekstrakto paruošimas yra sunkus procesas.Skirtingai nuo rožių, rainelės aliejus gaunamas iš šakniastiebių,vadinamų rainelės šaknimis.Puikiai išvalius ir supjaustžius,jie paliekami džiūti 3–5 metus.Praėjus šiam laikui,šakniastiebiai distiliuojami garais, gaunant riebią medžiagą,vadinamą rainelės sviestu,iš kurios gaunamas absoliutas.Jo kainos siekia iki 25 tūkst. eurų už kilogramą!

4. Ambra (Gintaras – kašaloto vėmimas)
Kašalotas išmeta žarnų suspensiją,vadinamą ambra,į vandenyną.Ši vandenyje plūduriuojanti medžiaga laikui bėgant sukietėja,sukurdama uolos formos gumulą. Kur rasti ambergirų?Ją galite sutikti paplūdimyje. „Skystojo aukso“ ieškotojai surenka gintaro gumulus,kurie vėliau subręsta kaip geras vynas ir laikui bėgant jų vertė nustatoma kvepalų rinkoje.
Kaina priklauso nuo to, koks šviežias yra ambras. 18 tūkst.eurų už pilkojo ambros kilogramą.